Perrigo Poland Sp. z.o.o.

Składniki aktywne

Wszystkie OCHRONA ŁAGODZENIE NAWILŻENIE NATŁUSZCZENIE
A
Alantoina
Ma własności wygładzające i zmiękczające skórę. Wykazuje działanie łagodzące podrażnienia.
B
Betaina
Betaina jest pozyskiwana z buraków cukrowych i pszenicy. Pochodna glicyny o działaniu nawilżającym oraz zmniejszającym podrażnienia wierzchnich warstw naskórka.
Betaphroline®
Łagodzi podrażnienia skóry powstałe w wyniku kontaktu ze środkami drażniącymi i uczulającymi. Ma działanie zmniejszające uczucie świądu. Wspomaga ochronę bariery naskórkowej.
Biolin
Utrzymuje prawidłową równowagę flory bakteryjnej, dzięki czemu wzmacnia barierę ochronną wrażliwej, podatnej na uszkodzenia skóry.
C
Cola®Lipid BP
Pochodna heksamidyny o właściwościach ograniczających rozwój bakterii.
E
Evosina®
Ogranicza rozwój bakterii. Ma działanie powlekające, łagodzące i osłaniające
F
Fomblin
Wspomaga regenerację bariery naskórkowej. Tworzy na skórze ścisłą, nietłustą błonę okluzyjną, tzw. biologiczną rękawicę, dzięki czemu skutecznie chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Silnie i długotrwale nawilża nie zatykając porów skóry. Sprawia, że skóra staje się gładka i miękka.
H
Hialuronian sodu
Kwas hialuronowy stanowi główny składnik skóry w naskórku jak i w skórze właściwej. Intensywnie nawilża wiążąc wodę w skórze. Zmiękcza naskórek przywracając odpowiednie uelastycznienie.
K
Kompleks NMF
Kompleks zawierający składniki naturalnego czynnika nawilżającego występującego w skórze, które ułatwiają wiązanie wody przez włókna keratynowe.
Kwas laktobionowy
Wzmacnia ochronną barierę naskórkową dzięki unikalnym właściwościom wiązania wody i utworzeniu na skórze filmu. Kwas laktobionowy reguluje także proces rogowacenia naskórka, działa delikatnie złuszczająco.
Kwasy Omega 3 i 6
Kwasy tłuszczowe, które nie są syntezowane przez ludzki organizm. Kwasy Omega-3 i Omega-6 są niezbędne do prawidłowego działania bariery ochronnej przeciwdziałając wnikaniu substancji drażniących z zewnątrz. Ograniczają utratę wody z naskórka jednocześnie przywracając jego równowagę hydrolipidową.
M
Masło shea
Masło shea jest uzyskiwane z miąższu orzechów drzewa masłowego, rosnącego w Afryce. Składnik bogaty w trójglicerydy oraz witaminy (A i E). Ma właściwości natłuszczające, wygładzające i łagodzące. Wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry.
Moisturizing factor (w tym mocznik)
Zawiera składniki NMF czyli Naturalnego czynnika nawilżającego jak: aminokwasy, mocznik, mleczany, cytryniany, PCA (kwas piroglutaminowy), jony sodu, potasu, wapnia i magnezu. Dzięki czemu chroni skórę przed odwodnieniem.Unikalna kompozycja składników odgrywa kluczową rolę w zachowaniu właściwości fizycznych warstw skóry, powodując jej nawilżenie i wygładzenie.
O
Olej avocado
Otrzymywany z owoców awokado ma działanie nawilżające (ogranicza TEWL). Dostarcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) i fosfolipidy.
Olej canola
Olej Canola natłuszcza i posiada silne działanie przeciw podrażnieniom. Bogaty w witaminę E wygładza naskórek.
Olej macadamia
Olej macadamia otrzymywany jest z orzechów Macadamia Ternifolia pochodzących z Australii, aktualnie uprawianych także w rejonie Ameryki Południowej. Dostarcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i fosfolipidy dzięki czemu doskonale nawilża (poprzez ograniczenie TEWL) oraz uelastycznia skórę.
Olej parafinowy
Tworzy na powierzchni skóry film ochronny dzięki czemu nawilża i ogranicza przed utratą wody (TEWL). Dodatkowo zmiękcza i wygładza naskórek.
Olej silikonowy
Wodoodporny olej który tworząc film ochronny na skórze działa wygładzająco.
Olej winogronowy
Olej otrzymywany z pestek winogron o wysokiej zawartości kwasu linolowego. Ma właściwości ochronne i zapewnia prawidłową strukturę cementu międzykomórkowego. Dodatkowo wygładzaja delikatny i suchy naskórek.
P
Pantenol
Pantenol dobrze wnika w naskórek, skórę i włosy pozostając w spoiwach między włóknami Keratynowymi. Poprawia możliwości wiązania wody przez keratynę. Posiada działanie ochronne i wspomagające odnowę naskórka. Łagodzi podrażnienia.
Pantenol (prowitamina B5)
Pantenol (prowitamina B5)
Polidokanol
Dzięki miejscowemu działaniu znieczulającemu łagodzi odczucie świądu.
Poly-α-olefiny
Nawilżają naskórek i tworzą na jego powierzchni ochronny film, który zapobiega jego wysychaniu.
S
Stimu-Tex
STIMU- TEX AS- czyli połączenie wysłodzin jęczmiennych o właściwościach łagodzących źródło podrażnienia oraz oleju Arganowego o działaniu silnie nawilżającym oraz Masła Shea, które uzupełnia lipidy.
T
Tlenenk cynku
Tlenek cynku absorbuje wilgoć dzięki czemu ma działanie ograniczające rozwój bakterii. Łagodzi podrażnienia.
Trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe
Uzupełniają niedobory lipidów w cemencie międzykomórkowym, natłuszczają skórę i ograniczają transepidermalną utratę wody. Zmniejszają ryzyko podrażnień spowodowanych przez szkodliwe czynniki zewnętrzne. Poprawiają strukturę włosów.
Trójglicerydy z kukurydzy
Trójglicerydy z kukurydzy otrzymywane są z tłoczonego na zimno oleju z nasion kukurydzy (Zea). Chronią skórę przed występowaniem podrażnień i łagodzą uczucie świądu. Dzięki zawartości kwasu linolowego wzmacniają barierę hydrolipidową naskórka i natłuszczają skórę.
U
Urea
Substancja doskonale nawilżająca. Zwiększa wiązanie wody w keratynocytach oraz w strukturach cementu międzykomórkowego. Ogranicza utratę wody przez naskórek. Stanowi 7% składu NMF (Natural Moisturizing Factor), który odgrywa bardzo ważną rolę w nawilżeniu skóry. Dodatkowo wykazuje działanie bakteriostatyczne oraz wspomaga procesy regeneracyjne.