Perrigo Poland Sp. z.o.o.

Porady dla Mam

Jakie zabawy możesz zaoferować dziecku podczas kąpieli?

Jak sprawić, aby codzienne mycie dziecka mogło być jeszcze większą przyjemnością? Zabawy w wodzie sprawią, że czas kąpieli stanie się prawdziwą rozrywką zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Aby podczas kąpieli zachęcić malucha do nauki, wystarczy przygotować wanienkę z niewielką ilością wody, kubeczki, zabawki i kilka innych akcesoriów. Zawsze pamiętaj, aby zapewnić maluszkowi bezpieczeństwo. Dbaj o to, by jego główka, oczy, usta i nosek pozostawały powyżej linii wody.

zobacz więcej

Zmiana Pieluszki na wesoło

Przewijanie noworodków czy też starszych dzieci to dla rodziców sekwencja dobrze znanych czynności, którą wykonują mechanicznie i szybko. Dla maluchów zaś przewijanie to rytuał, któremu przez pierwsze kilkanaście miesięcy życia poddają się z mniejszym bądź większym entuzjazmem. Warto nabrać dystansu i podejść do przewijania jak do wyjątkowej chwili, w której buduje się intymna więź.

zobacz więcej

Kurs przewijania niemowlęcia

Przewijanie niemowlaka to codzienny rytuał. Odpowiednia kolejność zabiegu może zapobiec powstawaniu podrażnień, dzięki czemu Twój maluch pozostanie szczęśliwy i zdrowy.

zobacz więcej

Sprawdź, jak wykonać masaż Shantala

Małe dzieci, jak nikt inny, potrzebują dotyku. Masaż Shantala wywodzi się z Indii i ma swoje zastosowanie w codziennej pielęgnacji noworodka jak i starszego dziecka. Jest to masaż rytmiczny i pełen czułości, który wpasowuje się w ideę Rodzicielstwa Bliskości (attachment parenting, AP), gdzie podstawą jest wytworzenie bezpiecznej więzi między rodzicami a maleństwem. Prawidłowo wykształcona więź pozytywnie wpływa na siłę i jakość relacji społecznych dziecka w przyszłości.

zobacz więcej

Czym są emolienty?

Emolienty (od łacińskiego emolliere - zmiękczać) to preparaty nawilżające i natłuszczające które zapewniają skórze wygładzenie i zmiękczenie.

zobacz więcej

Czym kierować się przy wyborze emolientów?

W prawidłowej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do zmian alergicznych lub atopowych - kluczowe jest stosowanie aktywnych emolientów – preparatów pielęgnacyjnych, które zawierają substancje lipidowe współdziałające ze skórą oraz związki wiążące wodę w naskórku- humektanty, Preparaty zawierające tylko składniki tworzące film ochronny na powierzchni skóry mogą być niewystarczające i nie mogą stanowić podstawy skutecznej pielęgnacji.

zobacz więcej

5 sposobów na ochronę skóry niemowlęcia ZIMĄ

Zimą skłonność skóry do przesuszania się i nadmiernej wrażliwości zwiększa się, a wpływ na to ma mroźne, ostre powietrze na zewnątrz a także suche powietrze w pomieszczeniach. Z jednej strony dziecko w wózku będzie zapewne dobrze opatulone i osłonięte przed wiatrem, ale mróz, który poszczypie jego delikatną skórę, może ją wysuszać i wywołać podrażnienia. Odpowiednio dobrany krem ją przed tym zabezpieczy.

zobacz więcej

5 sposobów na ochronę skóry niemowlęcia LATEM

Delikatna i wrażliwa skóra niemowlęcia wymaga specjalnej ochrony w upalne dni.

zobacz więcej

Czym są lipidy?

Tłuszcze to zwyczajowa nazwa lipidów czyli połączenia glicerolu ( gliceryny) i kwasu ( kwasów) tłuszczowych inaczej nazywane trójglicerydami. Tłuszcze mają bardzo zróżnicowaną budowę chemiczną i z tego powodu pełnią różne funkcje w organizmach żywych.

zobacz więcej