Perrigo Poland Sp. z.o.o.

SKÓRA SUCHA

Charakterystyka suchej skóry

Nadmierna suchość to bardzo częsty powód problemów ze skórą. Suchą skórę można poznać po tym, że jest cienka, napięta, szorstka w dotyku i wrażliwa. Dlatego często swędzi, piecze, łuszczy się i powoduje uczucie ściągnięcia.

zobacz więcej

Pielęgnacja suchych dłoni

Skóra dłoni codziennie ulega wpływowi wielu niekorzystnych czynników takich jak: uszkodzenia mechaniczne, kontakt z wodą i detergentami, które naruszają jej barierę ochronną oraz płaszcz hydrolipidowy. W efekcie skóra dłoni często ulega wysuszeniu oraz podrażnieniu.

zobacz więcej

Parafina - zastosowanie w kosmetykach

Dlaczego warto?

zobacz więcej

Jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Mechanizm regeneracji, przyczyny starzenia się skóry i pielęgnacja skóry dojrzałej

zobacz więcej

Mineralna ochrona przeciwsłoneczna – dlaczego warto ją wybrać

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) jest jedną ze składowych światła słonecznego, które dociera do naszej skóry. W okresie zwiększonego nasłonecznienia, głównie wiosną i latem, korzystamy z jego pozytywnego wpływu na nasz organizm i skórę: ciepło, poprawa nastroju czy synteza witaminy D. W trakcie kąpieli słonecznych należy pamiętać jednak o właściwym zabezpieczeniu skóry przed możliwymi konsekwencjami nadmiernego działania promieniowania na skórę.

zobacz więcej

Fakt czy mit? Oleje naturalne chronią skórę przed działaniem promieniowania słonecznego

Poszukiwania filtrów opartych na składnikach naturalnych: olejach, sokach lub wyciągach roślinnych trwają od wielu lat. Niektóre z tych składników w badaniach naukowych wykazywały niewielkie możliwości ochrony przed słońcem, ale znikomy poziom tej ochrony nie dawał możliwości ich rejestracji jako filtrów przeciwsłonecznych. Inne, z powodu toksyczności, możliwości wywoływania alergii lub braku stabilności w kontakcie ze słońcem i akceptacji kosmetycznej preparatów, nie zostały zakwalifikowane jako preparaty chroniące przed promieniowaniem słonecznym i nie powinno się ich w tym celu używać.

zobacz więcej